Swank on Sports

"Your First Source For All Things Sports"

 

 
 

  High School Football, Volleyball & Soccer Scores

 

 
     
 

High School Football Playoff Scoreboard

 
     
 

 

Saturday, November 22

Division VII

At Copley High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Norwalk St. Paul  18

BC Western Reserve        14 (F)

 

 
 
     
     
 

Statewide Playoff Scores

 

Division I

 

Hudson 41, Mentor 20

Lakewood St. Edward 41, Westerville Central 0

Huber Heights Wayne 38, West Chester Lakota West 3

Cincinnati Moeller 21, Cincinnati St. Xavier 0

 

 

Division V

 

Canton Central Catholic 20, Youngstown Ursuline 6

Coldwater 28, Liberty-Benton 7

Columbus Bishop Hartley 45. Wheelersburg 38 (OT)

Cincinnati Hills Christian Academy 31, West Jefferson 23

 

 

Division VII

 

Columbus Grove 19, Arlington 7

Gloster Trimble 31, Shadyside 21

Marion Local 49, Sidney Lehman 7

 

 
     
     
     
 

High School Football Playoff Scoreboard

 
     
 

 

Friday, November 21

Division III

At Millbury Lake High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Clyde 3

Toledo CC     35 (F)

 

 
 
     
     
 

 

Division VI

At Medina Ken Dukes Stadium

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Loudonville 14    
Kirtland      31 (F)          
 
     
     
 

 

At Ohio Northern University

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Wynford 0

Defiance Tinora      17 (F)

 

 
 
     
     
 

 

At Gahanna Lincoln Stadium

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Centerburg 20    
Lucasville Valley       33 (F)          
 
     
     
 

Statewide Playoff Scores

 

Division II

 

Mayfield 34, Bedford 32

Nordonia 52, Midview 14

Lewis Olentangy 41, Dublin Scioto 28

Cincinnati LaSalle 38, Cincinnati Mt. Healthy 6

 

 

Division III

 

Akron St. Vincent/St. Mary 26, Hubbard 23

The Plains Athens 52, Columbus DeSales 26

Trotwood-Madison 34, Wapakoneta 28 (4 OT)

 

 

Division IV

 

Cleveland Benedictine 35, Bay Village Bay 7

Kenton 38, Wauseon 14

Steubenville 29, Columbus Beechcroft 21

Kettering Alter 35, Clinton-Massie 7

 

 

Division VI

 

Minster 35, West Liberty Salem 0

 

 
     
     
     
 

High School Football Playoff Scoreboard

 
     
 

 

Saturday, November 15

Division V

At Tiffin National Field

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Huron 14

 

 
Coldwater      40 (F)

 

 
 
     
     
 

 

At Ohio Northern University

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Marion Pleasant 20    
Liberty-Benton      51 (F)          
 
     
     
 

 

Division VII

At the Bellevue Athletic Field

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Norwalk St. Paul 41

 

 
Mapleton        6 (F)

 

 
 
     
     
 

 

At Orrville Red Rider Stadium

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Lucas  21    
BC Western Reserve        42 (F)          
 
     
     
 

Statewide Playoff Football Scores

 

Division I

 

Hudson 28, Cleveland St. Ignatius 23

Mentor 38, Canton Glenoak 14

Lakewood St. Edward 41, Olentangy Liberty 12

Westerville Central 44, Austintown Fitch 21

Lakota West 52, Lakota East 27

Huber Heights Wayne 44, Dublin Coffman 35

Cincinnati St. Xavier 29, Cincinnati Colerain 21

Cincinnati Moeller 21, Pickerington Central 13

 

 

Division V

 

Canton Central Catholic 45, Columbiana Crestview 0

Youngstown Ursuline 23, Youngstown Liberty 7

Columbus Bishop Hartley 42, St. Clairsville 7

Wheelersburg 38, Ironton 7

Cincinnati Christian Academy 28, Jamestown Greenview 14

West Jefferson 21, Hamilton Badin 20

 

 

Division VII

 

Arlington 34, McComb 14

Columbus Grove 17, Tiffin Calvert 7

Shadyside 41, Bainbridge Paint Valley 15

Glouster Trimble 14, Caldwell 10

Marion Local 35, Fort Recovery 0

Sidney Lehman Catholic 31, Troy Christian 0

 

 
     
     
     
 

High School Football Playoff Scoreboard

 
     
 

 

Friday, November 14

Division II

At Mansfield Arlin Field

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Wooster 6

 

 
Olentangy      31 (F)

 

 
 
     
     
 

 

Division III

At Perkins Regional Medical Center Stadium

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Clyde 35    
Norwalk       24 (F)          
 
     
     
 

 

Division IV

At Fremont Harmon Field

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Bellevue 12

 

 
Wauseon      34 (F)

 

 
 
     
     
 

 

Division VI

At Canton CC Klinefelter Field

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Loudonville 42    
Mogadore       14 (F)          
 
     
     
 

 

At Tiffin National Field

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Wynford 25

 

 
Van Buren        15 (F)

 

 
 
     
     
 

 

At Mt. Vernon Yellow Jacket Stadium

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Fredericktown   21    
Centerburg        27 (F)          
 
     
     
 

Statewide Football Playoff Scores

 

Division II

 

Bedford 54, Willoughby South 24

Mayfield 19, Madison 10

Grafton Midview 42, Avon 36 (OT)

Macedonia Nordonia 56, Perrysburg 52

Dublin Scioto 23, Worthington Kilbourne 0

Cincinnati LaSalle 56, Harrison 24

Cincinnati Mt. Healthy 47, Kings Mills Kings 14

 

 

Division III

 

Hubbard 23, Aurora 19

Akron St. Vincent/St. Mary 20, Poland Seminary 10

Toledo Central Catholic 35, Bowling Green 19

The Plains Athens 41, Dresden Tri-Valley 20

Columbus DeSales 24, Jackson 14

Wapakoneta 28, Tipp City Tippecanoe 7

Trotwood-Madison 41, Bellbrook 6

 

 

Division IV

 

Cleveland Benedictine 56, Youngstown Cardinal Mooney 16

Bay Village Bay 27, Chardon Notre Dame-Cathedral Latin 24

Kenton 13, Wooster Triway 6

Columbus Beechcroft 35, Maysville 0

Steubenville 21, Columbus Marion-Franklin 14

Kettering Alder 42, Cincinnati Wyoming 28

Clinton-Massie 28, Cincinnati McNicholas 14

 

 

Division VI

 

Kirtland 41, Sugarcreek Garaway 0

Defiance Tinora 37, Spencerville 0

Lucasville Valley 27, Grandview Heights 21

West Liberty-Salem 21, Lewisburg Tri-County North 14

Minster 45, Versailles 19

 

 
     
     
     
 

High School Football Playoff Scoreboard

 
     
 

 

Saturday, November 8

Division V

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Columbia 20

Chippewa

9
@ Huron      52 (F)

@ Coldwater

     50 (F)
 
     
 
Eastwood  28    
@ Marion Pleasant       49 (F)          
 
     
     
 

 

Division VII

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Vienna Mathews 2

Wellsville

7
@ Norwalk St. Paul     63 (F)

@ Mapleton

    39 (F)
 
     
 
Lucas  37 Danville 24
@ Plymouth       34 (F) @ Shadyside         27 (F)   
 
     
     
 

Statewide Football Playoff Scores

 

Division I

 

Hudson 29, Massillon Perry 0

Cleveland St. Ignatius 42, Elyria 14

Mentor 49, Lorain 34

Canton Glenoak 28, Berea-Midpark 14

Lakewood St. Edward 37, Brunswick 3

Olentangy Liberty 49, Toledo Whitmer 21

Westerville Central 23, Solon 10

Austintown Fitch 15, Wadsworth 3

West Chester Lakota West 21, Centerville 15

Liberty Twp Lakota East 7, Springboro 0

Dublin Coffman 14, Hilliard Davidson 10

Huber Hts. Wayne 42, Cincinnati Elder 13

Cincinnati St. Xavier 50, Grove City Central Crossing 13

Cincinnati Colerain 28, Hilliard Darby 7

Pickerington Central 7, Gahanna Lincoln 0

Cincinnati Moeller 28, Miamisburg 7

 

 

Division V

 

Canton Central Catholic 41, Beachwood 0

Columbiana Crestview 34, Girard 23

Youngstown Liberty 62, Gates Mills Gilmour Academy 7

Youngstown Ursuline 39, Hanoverton United 7

Liberty-Benton 28, Delta 0

Columbus Bishop Hartley 49, Portsmouth West 13

St. Clairsville 28, Coshocton 7

Wheelersburg 42, Liberty-Union 3

Ironton 26, Martin's Ferry 13

Cincinnati Hills Christian Academy 24, Waynesville 22

Jamestown Greenview 35, Cincinnati Mariemont 14

Hamilton Badin 23, Cincinnati Shroder 13

West Jefferson 36, Cincinnati Maderia 14

 

 

Division VII

 

Berlin Center Western Reserve 27, Toronto 17

Arlington 28, Delphos St. John's 0

McComb 28, Toledo Christian 13

Tiffin Calvert 30, Leipsic 14

Columbus Grove 21, Pandora-Gilboa 6

Bainbridge Paint Valley 38, Tuscarawas Central Catholic 7

Glouster Trimble 55, Symmes Valley 8

Caldwell 48, Harvest Prep 25

Marion Local 40, North Lewisburg Triad 0

Fort Recovery 28, Fort Loramie 7

Sidney Lehman 42, Covington 7

Troy Christian 51, Miami Valley Christian Academy 14

 

 

 
     
     
     
 

High School Volleyball Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Saturday, November 8

Division I

At Wright State University

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 

Cin. Mt. Notre Dame

* * * * *            
Massillon Jackson * * * * *    
 
     
     
 

 

Division II

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Chardon ND-CL 25 23 25 25              
Columbus Hartley 15 25 23 18              
 
     
     
 

 

Division III

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 

Gilmour Academy

21 16 25 21              
Huron 25 25 17 25      
 
     
     
 

 

Division IV

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
McComb 15 24 27 22              
Fort Loramie 25 26 25 25              
 
     
     
     
 

High School Boys' Soccer Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Saturday, November 8

Division III

At Columbus Crew Stadium

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Mansfield Christian  4

 

 
Grandview Hts              3 (F/OT)

 

   
 
     
     
     
 

High School Football Playoff Scoreboard

 
     
 

 

Friday, November 7

Division II

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Hamilton Township 21

Ashland

6
@ Wooster       35 (F)

@ Olentangy

    35 (F)
 
     
     
 

 

Division III

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Mansfield Madison   33 Sandusky Perkins 34
@ Clyde         41 (F) @ Norwalk          42 (F)    
 
     
     
 

 

Division IV

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Galion 7

Port Clinton

14
@ Wooster Triway      42 (F)

@ Kenton

     49 (F)
 
     
 
LaGrange Keystone 32    
@ Bellevue       40 (F)      
 
     
     
 

 

Division VI

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Springfield 14

Belprie

6
@ Loudonville      28 (F)

@ Fredericktown

    49 (F)
 
     
 
Hillsdale 7 Ridgewood 13
@ Kirtland      37 (F) @ Centerburg          21 (F)    
 
     
 
Delphos Jefferson 12

 

 
@ Wynford      29 (F)

 

   
 
     
     
 

Statewide Football Playoff Scores

 

Division II

 

Bedford 21, Garfield Heights 12

Mayfield 49, Maple Heights 12

Madison 49, Brecksville-Broadview Heights 21

Willoughby South 34, Cleveland Glenville 12

Midview 42, Walsh Jesuit 28

Nordonia 58, Fremont Ross 26

Perrysburg 56, Massillon 7

Avon 42, Medina Highland 21

Dublin Scioto 38, Teyes Valley 14

Worthington Kilbourne 32, Watkins Memorial 9

Cincinnati LaSalle 48, Cincinnati Glen Este 28

Cincinnati Mt. Healthy 39, Tecumseh 0

Kings Mill Kings 42, Cincinnati Northwest 7

Harrison 37. Lima Senior 36

 

 

Division III

 

Hubbard 45, Tallmadge 14

Akron St. Vincent/St. Mary 34, Chardon 13

Poland Seminary 41, Louisville 14

Aurora 42, Kenston 24

Toledo Central Catholic 70, Rocky River 48

Bowling Green 41, Medina Buckeye 7

Dresden Tri-Valley 21, New Philadelphia 14

Columbus DeSales 31, Dover 14

Jackson 28, Logan Elm 17

The Plains Athens 65, Granville 14

Wapakoneta 49. Talawanda 14

Bellbrook 18, Bellefontaine 13

Trotwood-Madison 55, Western Brown 13

Tipp City Tippecanoe 42, Kenton Ridge 8

 

 

Division IV

 

Cleveland Benedictine 24, Perry 20

Bay Village 18, Mantua Crestwood 7

Notre Dame-Cathedral Latin 45, Mogadore Field 27

Youngstown Cardinal Mooney 28, Woodridge 21

Wauseon 9, Genoa 7

Columbus Beechcroft 39, Bexley 20

Columbus Marion-Franklin 20, Amanda Clearcreek 15

Steubenville 35, Johnstown-Monroe 22

Maysville 30, Licking Valley 7

Kettering Alter 49, Miami Trace 7

Clinton Massie 49, Monroe 7

Cincinnat Wyoming 23, Cleves Taylor 17

 

 

Division VI

 

Mogadore 33. McDonald 6

Sugarcreek Garaway 35, Cleveland Villa Angela/St. Joseph 28

Defiance Tinora 47, Wayne Trace 20

Spencerville 36, Convoy Crestview 7

Van Buren 49, Lima Central Catholic 39

Lucasville Valley 14, Nelsonville York 6

Grandview Heights 31, Monroe Central 29

Lewisburg Tri-County North 38, Cincinnati Summit Country Day 10

West-Liberty Salem 29, Cincinnati Country Day 7

Versailles 34, Miami East 27

Minster 42, Mechanicsburg 41 (2 OT)

 

 
     
     
     
 

High School Volleyball Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Friday, November 7

Division I

At Wright State University

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 

Columbus DeSales

20 24 22     Cin. Mt. Notre Dame 20 25 25 25  
Massillon Jackson 25 26 25     Toledo St. Ursula 25 16 18 18
 
     
     
 

 

Division II

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Chardon ND-CL 25 25 20 25   Columbus Hartley 20 25 25 19 15
Parma Padua 19 19 25 14   Kettering Alter 25 19 20 25 7
 
     
     
     
 

High School Volleyball Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Thursday, November 6

Division III

At Wright State University

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Versailles 20 19 22     Huron 25 25 25    
Gilmour Academy 25 25 25     Frankfort Adena 15 17 14
 
     
     
 

 

Division IV

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
McComb 25 15 25 34   Cleveland VA/ST Joe 17 23 18    
Newark Catholic 14 25 18 32   Fort Loramie 25 25 25    
 
     
     
     
 

High School Boys' Soccer Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Wednesday, November 5

Division III

At Wadsworth High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Mansfield Christian 4

 

 
South Range        1 (F)

 

   
 
     
     
     
 

High School Football Scoreboard

 
     
 

 

Saturday, November 1

Ohio Cardinal Conference

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Orrville 14

 

 
@ Wooster       61 (F)

 

   
 
     
     
     
 

High School Volleyball Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Saturday, November 1

Division II

At Ontario High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Norwalk 21 21 25 15              
Parma Padua 25 25 21 25      
 
     
     
 

 

Division III

At Millbury Lake High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Huron 23 25 25 29              
Coldwater 25 22 21 27              
 
     
     
 

 

At Barberton High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Orrville 17 18 22                
Gilmour Academy 25 25 25        
 
     
     
 

 

At Kettering Fairmont High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Versailles 25 25 25                
Highland 16 22 23                
 
     
 

 

Division IV

At Elida High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
McComb 25 25 25                
Monroeville 21 14 21        
 
     
     
     
 

High School Girls' Soccer Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Saturday, November 1

Division II

At Findlay High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Clear Fork 0

 

 
Lima Bath        1 (F)

 

   
 
     
     
     
 

High School Boys' Soccer Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Saturday, November 1

Division III

At Findlay High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Mansfield Christian 3

 

 
Fort Jennings        1 (F)

 

   
 
     
     
     
 

High School Football Scoreboard

 
     
 

 

Friday, October 31

Ohio Cardinal Conference

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Mansfield Senior 14

Clear Fork

0
@ Mans. Madison       21 (F)

@ West Holmes

    42 (F)
 
     
 
Lexington 13

 

 
@ Ashland      46 (F)

 

     
 
     
     
 

 

Northern Ohio League

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Norwalk 35

Tiffin Columbian

12
@ Willard        0 (F)

@ Ontario

      21 (F)
 
     
 
Bellevue 56

 

 
@ Sandusky        15 (F)

 

     
 
     
     
 

 

Firelands Conference

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
New London 26

Norwalk St. Paul

47
@ South Central         6 (F)

@ Monroeville

        0 (F)
 
     
 
Crestview 0

Western Reserve

20
@ Plymouth      27 (F)

@ Mapleton

      40 (F)
 
     
     
 

 

Northern 10 Athletic Conference

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Carey   7

Buckeye Central

41
@ Colonel Crawford       19 (F)

@ Mohawk

        8 (F)
 
     
 
Wynford 30

Seneca East

42
@ Bucyrus         0 (F)

@ Ridgedale

      15 (F)
 
     
     
 

 

Mid-Ohio Athletic Conference

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Marion Pleasant 40

North Union

0
@ Galion       21 (F)

@ Buckeye Valley

    12 (F)
 
     
 
Upper Sandusky 0

Jonathan Alder

54
@ River Valley     51 (F)

@ Fairbanks

      7 (F)
 
     
 
Mt. Gilead 27

Northmor

20
@ Highland      41 (F)

@ Marion Elgin

    14 (F)
 
     
 
Cardington 36

East Knox

0
@ Fredericktown       42 (F)

@ Centerburg

      51 (F)
 
     
     
 

 

Sandusky Bay Conference

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Huron 7

Oak Harbor

16
@ Clyde            6 (F/OT)

@ Margaretta

      8 (F)
 
     
 
Port Clinton 20

 

 
@ Edison       14 (F)

 

     
 
     
     
 

 

Wayne County Athletic League

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Chippewa 39

Norwayne

60
@ Northwestern        7 (F)

@ Rittman

      26 (F)
 
     
 
Dalton  20

Waynedale

32
@ Hillsdale        10 (F)

@ Smithville

      14 (F)
 
     
     
 

 

Non Conference

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Loudonville 47

Kansas Lakota

*
@ Shelby         0 (F)

@ Montpelier

    *
 
     
 
Hardin-Northern 47

Cardinal Stritch

61
@ Crestline      34 (F)

@ St. Wendelin

      0 (F)
 
     
 
Sandusky Perkins 21

Allen East

26
@ Vermilion        7 (F)

@ Lucas

       27 (F)
 
     
     
     
 

High School Volleyball Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Thursday, October 30

Division III

At Millbury Lake High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Coldwater 25 25 18 20 15 Utica 22 10 21    
Otsego 22 16 25 25 9 Huron 25 25 25
 
     
     
 

 

At Barberton High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Gilmour Academy 25 25 25     Independence 13 25 23    
Cardinal Mooney 14 8 16     Orrville 25 27 25    
 
     
     
 

 

At Kettering Fairmont High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Versailles 25 25 25     Highland 25 25 22 25  
Miami East 13 9 12     Roger Bacon 23 11 25 18
 
     
     
     
 

High School Volleyball Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Wednesday, October 29

Division II

At Ontario High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
St. Mary's Memorial 14 18 13     Norwalk 25 25 25 25  
Parma Padua 25 25 25     Bowling Green 13 27 19 9
 
     
     
 

 

At Zanesville High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
West Holmes 15 22 21     Carrollton * * * * *
Bloom Carroll 25 25 25     Columbus Hartley * * * * *
 
     
     
 

 

Division IV

At Elida High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
McComb 25 25 25     Toledo Christian 23 20 17    
Tiffin Calvert 15 15 10     Monroeville 25 25 25
 
     
     
     
 

High School Boys' Soccer Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Wednesday, October 29

Division II

At Sandusky Perkins High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Bay Village 5

 

 
Lexington       0 (F)

 

   
 
     
     
 

 

Division III

At Ashland High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Elyria Catholic 0

 

 
Mansfield Christian      1 (F)

 

  
 
     
     
     
 

High School Girls' Soccer Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Tuesday, October 28

Division II

At Brunswick High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Clear Fork 2

 

 
Parma Holy Name        1 (F)

 

   
 
     
     
     
 

High School Football Scoreboard

 
     
 

 

Saturday, October 25

Firelands Conference

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Mapleton 28

@ Norwalk St. Paul     34 (F)

 

     
 
     
     
 

 

Non Conference

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Margaretta 28

Loudonville

53
@ San. St. Mary's       20 (F)

@ Gilmour Academy

    13 (F)
 
     
     
     
 

High School Volleyball Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Thursday, October 25

Division II

At Seneca East High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Norwalk 30 23 26 25              
Lexington 28 25 24 13      
 
     
     
 

 

At Worthington Christian High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Bloom Carroll 25 25 21 25              
Jonathan Alder 21 19 25 21              
 
     
     
 

 

Division III

At Seneca East High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Upper Sandusky 19 22 25 25 *            
Huron 25 25 12 18 *    
 
     
     
 

 

At Worthington Christian High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Marion Pleasant 19 21 23     Highland 17 25 25 26  
Utica 25 25 25   * Columbus Ready 25 18 12 24  
 
     
     
     
 

High School Girls' Soccer Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Saturday, October 25

Division II

At Ashland High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Clear Fork    5

 

 
Ontario         1 (F)

 

   
 
     
     
 

 

At Westerville South High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Columbus DeSales 1

 

 
Jonathan Alder       0 (F)

 

    
 
     
     
     
 

High School Boys' Soccer Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Saturday, October 25

Division III

At Canal Winchester High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Worthington Christian   1

 

 
Fairbanks         0 (F)

 

   
 
     
     
     
 

High School Football Scoreboard

 
     
 

 

Friday, October 24

Ohio Cardinal Conference

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Lexington 15

Clear Fork

56
@ Mansfield Senior       64 (F)

@ Orrville

      48 (F)
 
     
 
Ashland 35

Wooster

35
@ Mans. Madison       41 (F)

@ West Holmes

      28 (F)
 
     
     
 

 

Northern Ohio League

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Willard 22

Ontario

38
@ Bellevue       60 (F)

@ Sandusky

      17 (F)
 
     
 
Shelby   12

 

 
@ Norwalk        49 (F)

 

    
 
     
     
 

 

Firelands Conference

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
New London 6

Crestview

7
@ Plymouth       34 (F)

@ Monroeville

      14 (F)
 
     
 
South Central 30

 

 
@ Western Reserve        57 (F)

 

    
 
     
     
 

 

Northern 10 Athletic Conference

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Buckeye Central 0

Seneca East

24
@ Wynford       35 (F)

@ Carey

      55 (F)
 
     
 
Ridgedale     0

Mohawk

49
@ Bucyrus        36 (F)

@ Crestline

        20 (F)
 
     
     
 

 

Mid-Ohio Athletic Conference

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Galion 50

Jonathan Alder

14
@ North Union       33 (F)

@ River Valley

      39 (F)
 
     
 
Marion Pleasant 49

Buckeye Valley

28
@ Fairbanks        14 (F)

@ Upper Sandusky

       13 (F)
 
     
 
Cardington 12

Fredricktown

  34
@ Highland       48 (F)

@ Northmor

         16 (F)
 
     
 
Mt. Gilead     8

Marion Elgin

28
@ Centerburg        45 (F)

@ East Knox

             26 (F/OT)
 
     
     
 

 

Sandusky Bay Conference

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Huron 48

Oak Harbor

16
@ Edison       24 (F)

@ Sandusky Perkins

      35 (F)
 
     
 
Clyde 41

 

 
@ Port Clinton        13 (F)

 

    
 
     
     
 

 

Sandusky River League

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Fremont St. Joe 6

 

 
@ Kansas Lakota       20  (F)

 

     
 
     
     
 

 

Wayne County Athletic League

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Hillsdale 18

Northwestern

14
@ Chippewa        15 (F)

@ Norwayne

     49 (F)
 
     
 
Smithville 36

Rittman

15
@ Dalton       18 (F)

@ Waynedale

      49 (F)
 
     
     
 

 

Mid-Buckeye Conference

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Danville 28

 

 
@ Lucas        14 (F)

 

    
 
     
     
 

 

Non-Conference

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Marion Harding 21

St. Wendelin

12
@ Tiffin Columbian       53 (F)

@ Colonel Crawford

      70 (F)
 
     
     
     
 

High School Volleyball Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Thursday, October 23

Division III

At Seneca East High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Upper Sandusky 25 25 25     Huron 25 25 25    
Mohawk 17 17 16     Wynford 19 17 22
 
     
     
 

 

At Marion Harding High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
North Union 14 17 10     Grandview Hts 14 13 15    
Highland 25 25 25     Columbus Ready 25 25 25    
 
     
     
 

 

At Smithville High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Orrville * * * * *            
Canton CC * * * * *    
 
     
     
 

 

Division IV

At Willard High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Norwalk St. Paul 18 23 25 25 15            
Monroeville 25 25 21 22 17            
 
     
     
 

 

At Fostoria High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
New Riegel 25 26 22 7              
Tiffin Calvert 15 28 25 25      
 
     
     
     
 

High School Girls' Soccer Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Thursday, October 23

Division III

At Akron Manchester High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Norwayne    2

 

 
Akron Manchester          3 (F)

 

   
 
     
     
     
 

High School Boys' Soccer Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Thursday, October 23

Division III

At Tiffin Columbian High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Mansfield Christian   4

 

 
Riverdale          2 (F)

 

   
 
     
     
     
 

High School Volleyball Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Wednesday, October 22

Division II

At Seneca East High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Norwalk 25 27 25 25   Mansfield Madison 20 25 16 14  
Galion 27 25 20 20   Lexington 25 22 25 25
 
     
     
 

 

At Warsaw River View High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Philo 10 18 19                
West Holmes 25 25 25                
 
     
     
 

 

Division III

At Marion Harding High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Northmor 17 19 25 19   Marion Elgin 22 18 20    
Marion Pleasant 25 25 22 25   Urtica 25 25 25
 
     
     
     
 

High School Girls' Soccer Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Wednesday, October 22

Division II

Central District

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Buckeye Valley 0

Jonathan Alder

4
@ Col. DeSales     4 (F)

@ Bloom Carroll

      1 (F)
 
     
     
 

 

Division III

At Findlay High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Van Buren     2

Liberty-Benton

4
Riverdale          1 (F)

Crestview

     0 (F)
 
     
     
     
 

High School Boys' Soccer Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Wednesday, October 22

Division II

At Clyde High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Lexington 3

 

 
Clear Fork            2 (F/PK)

 

   
 
     
     
 

 

Division III

At Fairbanks High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Columbus International     0

 

 
@ Fairbanks                 1 (F/OT)

 

  
 
     
     
     
 

High School Volleyball Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Tuesday, October 21

Division II

At Worthington Christian High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Bloom Carroll 25 25 25     Jonathan Alder 25 25 26    
Columbus Centennial 17 14 9     Hamilton Twp 20 12 24
 
     
     
 

 

Division III

At Smithville High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Dalton 24 17 17     Canton CC * * * * *
Orrville 26 25 25     Wooster Triway * * * * *
 
     
     
 

 

Division IV

At Willard High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Buckeye Central 16 18 20     Monroeville 25 25 25    
Norwalk St. Paul 25 25 25     South Central 19 15 12
 
     
     
 

 

Division IV

At Fostoria High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
New Riegel 25 25 25     Arlington 22 25 22 17  
Carey 18 18 14     Tiffin Calvert 25 23 25 25  
 
     
     
 

 

Division IV

At Medina High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Mogadore * * * * * Kidron CC * * * * *
Cleveland VA/St Joe * * * * * Rittman * * * * *
 
     
     
     
 

High School Girls' Soccer Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Tuesday, October 21

Division I

NE District

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Wooster 0

 

 
@ Medina      9 (F)

 

   
 
     
     
 

 

Division II

At Ashland High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Clear Fork     8

Ontario

1
Tiffin Columbian           0 (F)

Norwalk

     0 (F)
 
     
     
 

 

Division III

Central District

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Fairbanks 1

 

 
@ Grandview Hts      4 (F)

 

   
 
     
     
     
 

High School Boys' Soccer Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Tuesday, October 21

Division I

At Sylvania Southview High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Toledo St. John's 2

Ashland

0
Sylvania Northview             1 (SO/F)

Perrysburg

    2 (F)
 
     
     
 

 

Division II

At Granville High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Granville     5

 

 
Buckeye Valley           0 (F)

 

  
 
     
     
 

 

Division III

At Tiffin Columbian High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Mansfield Christian 18

Riverdale

3
Ada        0 (F)

Liberty-Benton

            2 (F/OT)
 
     
     
 

 

At Orrville High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Orrville      0

 

 
Chippewa           3 (F)

 

  
 
     
     
 

 

At Kidron Central Christian High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Kidron CC 2

 

 
Norwayne             1 (F/OT)

 

   
 
     
     
     
 

High School Volleyball Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Monday, October 20

Division II

At Findlay High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Bowling Green 25 25 25     Toledo CC 25 25 25    
Tiffin Columbian 19 15 18     Eastwood 13 20 18
 
     
     
     
 

High School Girls' Soccer Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Monday, October 20

Division II

At Timberstone

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Findlay *

Ashland

2
Anthony Wayne     *

Perrysburg

     4 (F)
 
     
     
 

 

Division III

at Akron Manchester High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Akron Manchester 2

Norwayne

1
Northwestern             1 (PK/F)

Chippewa

     0 (F)
 
     
     
     
 

High School Boys' Soccer Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Monday, October 20

Division II

At Clyde High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Lexington 5

Clear Fork

1
Willard      1 (F)

Norwalk

     0 (F)
 
     
     
 

 

At Toledo Central Catholic

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Oak Harbor 1

 

 
Bowling Green       3 (F)

 

  
 
     
     
     
 

High School Volleyball Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Saturday, October 18

Division II

NW District

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Sandusky Perkins 19 13 6     Edison 20 18 11    
@ Norwalk 25 25 25     @ Mans. Madison 25 25 25
 
     
 
Galion 25 25 23 25   Shelby 8 9 7    
@ Bellevue 18 20 25 19   @ Lexington 25 25 25    
 
     
     
 

 

At Warsaw River View

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
West Holmes 22 25 16 25 15            
Claymont 25 16 25 19 5    
 
     
     
 

 

Central District

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
River Valley 26 25 10 12 11            
@ Licking Valley 24 21 25 25 15            
 
     
     
 

 

Division III

NW District

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Crestview 7 10 9     New London 5 5 9    
@ Upper Sandusky 25 25 25     @ Huron 25 25 25
 
     
 
Western Reserve 16 21 17     Margaretta 11 17 25 25 11
@ Mohawk 25 25 25     @ Wynford 25 25 19 22 15
 
     
     
 

 

Central District

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Lberty-Union 24 13 25 15   Marion Elgin 25 25 20 26  
@ Northmor 26 25 23 25   @ West Jefferson 14 19 25 24
 
     
 
Madison Plains 8 10 25 19   Highland 25 25 25    
@ Marion Pleasant 25 25 20 25   Columbus Academy 7 6 10    
 
     
     
 

 

At Smithville High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Waynedale 20 25 24 25 10 Chippewa 9 16 12    
@ Canton CC 25 17 26 23 15 @ Wooster Triway 25 25 25
 
     
     
 

 

Division IV

NW District

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Danbury Lakeside 8 8 8     Kansas Lakota 12 14 7    
@ Buckeye Central 25 25 25     @ New Riegel 25 25 25    
 
     
 
Colonel Crawford 8 8 9     Hardin-Northern 12 22 16    
@ Norwalk St. Paul 25 25 25     @ Carey 25 25 25
 
     
 
San. St. Mary's 8 13 9     St. Wendelin 14 10 15    
@ Monroeville 25 25 25     @ Arlington 25 25 25    
 
     
 
Lucas 17 11 15     Old Fort 24 13 12    
@ South Central 25 25 25     @ Tiffin Calvert 26 25 25
 
     
     
 

 

NE District

At Medina High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Mapleton 6 6 15     Rittman 21 25 25 25  
@ Cleveland VA/St Joe 25 25 25     @ Lake Ridge Academy 25 21 21 17  
 
     
     
     
 

High School Girls' Soccer Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Saturday, October 18

Division II

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Buckeye Valley 4

River Valley

0
@ Amanda Cleercreek      0 (F)

@ Columbus Hartley

   20 (F)
 
     
 
Heath 0

 

 
@ Jonathan Alder      9 (F)

 

    
 
     
     
 

 

Division III

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Mansfield St. Peter's 0

Oak Harbor

3
@ Liberty-Benton     2 (F)

@ Genoa

    4 (F)
 
     
 
Mohawk 1

Cardinal Stritch

*
@ Crestview      6 (F)

@ Huron

     *
 
     
     
     
 

High School Boys' Soccer Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Saturday, October 18

Division I

NE District

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Wooster 0

 

 
@ Medina Highland     2 (F)

  
 
     
     
 

 

Division III

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Tiffin Calvert 0

Waynedale

0
@ Mans. Christian     10 (F)

@ Orrville

     4 (F)
 
     
 
Old Fort 2

Rittman

0
@ Ada     7 (F)

@ Kidron CC

   11 (F)
 
     
 
Liberty-Benton 2

Norwayne

2
@ Edison     1 (F)

@ Manchester

      0 (F)
 
     
 
Northwestern 0

 

 
@ Chippewa     2 (F)

 

    
 
     
     
     
 

High School Football Scoreboard

 
     
 

 

Friday, October 17

Ohio Cardinal Conference

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Wooster 31

Ashland

  42
@ Mansfield Senior        7 (F)

@ Clear Fork

        7 (F)
 
     
 
Mansfield Madison 50

West Holmes

49
@ Orrville        16 (F)

@ Lexington

       8 (F)
 
     
     
 

 

Northern Ohio League

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Sandusky 14

Ontario

  23
@ Willard        6 (F)

@ Bellevue

       64 (F)
 
     
 
Tiffin Columbian 83

 

 
@ Shelby             82 (F/OT)

 

   
 
     
     
 

 

Firelands Conference

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Monroeville 0

Plymouth

  47
@ New London     36 (F)

@ Western Reserve

        34 (F)
 
     
 
Mapleton 38

Crestview

0
@ South Central       15 (F)

@ Norwalk St. Paul

    49 (F)
 
     
     
 

 

Northern 10 Athletic Conference

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Colonel Crawford 39

Crestline

  14
@ Buckeye Central        30 (F)

@ Seneca East

      55 (F)
 
     
 
Bucyrus 37

Mohawk

34
@ Carey       48 (F)

@ Ridgedale

        0 (F)
 
     
     
 

 

Mid-Ohio Athletic Conference

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Fairbanks 0

River Valley

  34
@ Galion     41 (F)

@ Buckeye Valley

      14 (F)
 
     
 
Upper Sandusky 0

North Union

13
@ Marion Pleasant      41 (F)

@ Jonathan Alder

    21 (F)
 
     
 
Highland 21

Northmor

  21
@ Fredericktown     48 (F)

@ Mt. Gilead

      18 (F)
 
     
 
East Knox 18

Centerburg

38
@ Cardington      19 (F)

@ Marion Elgin

       0 (F)
 
     
     
 

 

Sandusky Bay Conference

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Huron 20

Sandusky Perkins

  40
@ Port Clinton         7 (F)

@ Margaretta

         6 (F)
 
     
 
Edison 21

 

 
@ Clyde       56 (F)

 

   
 
     
     
 

 

Wayne County Athletic League

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Chippewa 27

Norwayne

  0
@ Smithville        7 (F)

@ Hillsdale

      27 (F)
 
     
 
Waynedale 7

Rittman

13
@ Dalton      13 (F/OT)

@ Northwestern

     45 (F)
 
     
     
 

 

Mid-Buckeye Conference

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Loudonville 67

 

 
@ Danville       7 (F)

 

     
 
     
     
 

 

Non Conference

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Norwalk 35

Kansas Lakota

48
@ Vermilion        7 (F)

@ Hardin-Northern

       0 (F)
 
     
 
Wynford 48

Horizon Science

  0
@ Tiffin Calvert        0 (F)

@ Lucas

      61 (F)
 
     
 
Fremont St. Joe 0

 

 
@ Oak Harbor     49 (F)

 

   
 
     
     
     
 

High School Volleyball Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Thursday, October 16

Division I

NW District

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Ashland 14 20 16                
@ Findlay 25 25 25        
 
     
     
 

 

Division II

At Warsaw River Valley

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
West Holmes 25 25 25                
Morgan 6 9 15                
 
     
     
 

 

Division III

At Smithville High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Massillon Tuslaw * * * * * Norwayne * * * * *
Dalton * * * * * Orrville * * * * *
 
     
     
 

 

Division IV

NW District

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Danbury Lakeside 25 25 25     Kansas Lakota 25 25 25    
@ Plymouth 17 12 20     @ Fremont St. Joe 19 21 16    
 
     
 
Crestline 16 16 25     Vanlue 7 14 15    
@ Colonel Crawford 25 25 27     @ Carey 25 25 25
 
     
 
San. St. Mary's * * * * * Ridgeway Ridgemont 21 8 8    
@ Seneca East * * * * * @ Old Fort 25 25 25    
 
     
 
Mansfield Christian 25 20 22 25 14            
@ Lucas 23 25 25 17 16    
 
     
     
     
 

High School Girls' Soccer Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Thursday, October 16

Division II

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Edison 0

Mansfield Madison

0
@ Clear Fork     10 (F)

@ Norwalk

     2 (F)
 
     
 
Clyde 0

Buckeye Valley

*
@ Tiffin Columbian   2 (F)

@ Amanda Clearcreek

     *
 
     
 
Sandusky Perkins 0

 

 
@ Ontario     10 (F)

 

    
 
     
     
 

 

Division III

NE District

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Rittman 0

Smithville

1
@ Manchester   10 (F)

@ Norwayne

     4 (F)
 
     
 
Hillsdale 0

Kidron CC

4
@ Northwestern     8 (F)

@ Chippewa

     0 (F)
 
     
     
     
 

High School Boys' Soccer Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Thursday, October 16

Division I

NW District

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Mansfield Senior 0

 

 
@ Tol. St. Francis      9 (F)

  
 
     
     
 

 

Division II

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Sandusky Perkins 0

Wauseon

1
@ Lexington      9 (F)

@ Oak Harbor

     3 (F)
 
     
 
Willard 2

River Valley

0
@ Tiffin Columbian     1 (F)

@ Bexley

     9 (F)
 
     
 
Port Clinton 0

Col. Centennial

2
@ Clear Fork      3 (F)

@ Buckeye Valley

            3 (2/OT)
 
     
 
Norwalk 2

 

 
@ Upper Sandusky     1 (F)

 

    
 
     
     
     
 

High School Volleyball Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Wednesday, October 15

Division II

NW District

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Willard 19 25 28 22 15 Ontario 5 3 8    
@ Sandusky Perkins 25 14 26 25 17 @ Mansfield Madison 25 25 25
 
     
 
Sandusky 6 7 9     Clear Fork 10 11 11    
@ Galion 25 25 25     @ Lexington 25 25 25    
 
     
     
 

 

Division III

NW District

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Genoa 10 18 20     Bucyrus 25 25 17 21 11
@ Crestview 25 25 25     @ New London 17 22 25 25 15
 
     
 
Oak Harbor 9 7 19     Gibsonburg 25 9 18 23  
@ Mohawk 25 25 25     @ Wynford 20 25 25 25  
 
     
     
 

 

At Smithville High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Canton CC 25 25 25     Wooster Triway 25 25 25    
Smithville 18 10 21     @ Northwestern 17 9 17
 
     
     
 

 

Central District

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
East Knox 10 3 17     Mt. Gilead 8 12 12    
@ Northmor 25 25 25     @ Highland 25 25 25    
 
     
 
Centerburg 26 9 11     Cardington 10 25 11 14  
@ Marion Pleasant 28 25 25     @ Grandview Hts 25 15 25 25
 
     
 
Columbus SFG 25 20 12 17   Northridge 18 25 25 21 15
@ Marion Elgin 22 25 25 25   @ Fredericktown 25 22 21 25 17
 
     
 
Bexley 17 8 21                
@ North Union 25 25 25        
 
     
     
     
 

High School Girls' Soccer Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Wednesday, October 15

Division I

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Sylvania Southview 1

 

 
@ Ashland    3 (F)

 

  
 
     
     
 

 

Division II

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Bryan 2

 

 
@ Port Clinton    1 (F)

 

    
 
     
     
 

 

Division III

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Crestview 5

 

 
@ Upper Sandusky       1 (F)

 

  
 
     
     
     
 

High School Boys' Soccer Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Wednesday, October 15

Division II

At Warsaw River View High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
West Holmes 0

 

 
John Glenn       3 (F)

 

  
 
     
     
 

 

Division III

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Mansfield St. Peter's 2

East Knox

4
@ Bluffton    11 (F)

@ Madison Christian

     1 (F)
 
     
 
Marion Pleasant 1

 

 
@ GC Christian    4 (F)

 

    
 
     
     
     
 

High School Volleyball Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Thursday, October 14

Division II

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Buckeye Valley 25 24 25 18 8            
@ Granville 22 26 21 25 15    
 
     
     
 

 

Division III

At Smithville High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Dalton 25 25 25     Orrville 25 25 25    
Smithville 16 11 20     Akron Manchester 8 10 12    
 
     
     
 

 

Division IV

At Medina High School

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Mapleton * * * * * Kidron CC 25 25 25    
Whitney Young * * * * * Hillsdale 5 10 17
 
     
     
     
 

High School Girls' Soccer Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Tuesday, October 14

Division III

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Mansfield Christian 0

Toledo Christian

1
@ Mans. St. Peter's      1 (F)

@ Oak Harbor

      7 (F)
 
     
 
Crestview *

 

 
@ Upper Sandusky     *

 

  
 
     
     
     
 

High School Boys' Soccer Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Tuesday, October 14

Division II

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Licking Valley 0

Columbus Watterson

*
@ River Valley      2 (F)

@ Jonathan Alder

   *
 
     
     
 

 

Division III

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Smithville 0

Canton CC

1
@ Northwestern     6 (F)

@ Norwayne

      3 (F)
 
     
 
Loudonville 2

 

 
@ Orrville      1 (F)

 

    
 
     
     
     
 

High School Girls' Soccer Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Monday, October 13

Division II

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Sandusky 0

Lexington

0
@ Edison      5 (F)

@ Madison

              1 (F/2OT)
 
     
 
Mansfield Senior 0

 

 
@ Ontario       12 (F)

 

    
 
     
     
 

 

Division III

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Loudonville 0

Black River

0
@ Rittman      1 (F)

@ Kidron CC

      4 (F)
 
     
 
Hillsdale 1

Marion Pleasant

0
@ Mapleton       0 (F)

@ Columbus Academy

     10 (F)
 
     
 
Waynedale 0

 

 
@ Smithville      5 (F)

 

     
 
     
     
     
 

High School Boys' Soccer Tournament Scoreboard

 
     
 

 

Monday, October 13

Division I

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Mansfield Madison 1

 

 
@ Ashland       6 (F)

 

      
 
     
     
 

 

Division II

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Sandusky 0

Ontario

2
@ Lexington       10 (F)

@ Clear Fork

     3 (F)
 
     
 
Willard 5

Clyde

0
@ Huron      4 (F)

@ Norwalk

      7 (F)
 
     
     
     
 

High School Volleyball Scoreboard

 
     
 

 

Saturday, October 11

Firelands Conference

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Crestview 25 25 25                
@ Plymouth 6 6 1        
 
     
     
 

 

Non-Conference

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Ashland 10 22 15     East Knox * * * * *
@ Loudonville 25 25 25     @ Danville * * * * *
 
     
 
Orrville 25 25 25     McComb 25 22 25 25  
@ Triway 17 22 22     @ Huron 18 25 15 19  
 
     
 
Monroeville 25 25 25     Port Clinton 25 25      
@ Shelby 17 18 17     @ Northwood 19 19
 
     
 
Edison 28 17 19     Port Clinton 25 25      
@ Norwalk St. Paul 30 25 25     Kansas Lakota 23 20      
 
     
 
Mohawk * * * * * Port Clinton 25 25      
@ Fremont St. Joe * * * * * Toledo Waite 13 7
 
     
 
Buckeye Valley * * * * * Kansas Lakota * * * * *
TBA * * * * * @ Northwood * * * * *
 
     
 
Buckeye Valley * * * * * Kansas Lakota * * * * *
TBA * * * * * TBA * * * * *
 
     
 
Fairbanks * * * * * Akron Manchester 11 17 17    
@ Shekinah Christian * * * * * @ Dalton 25 25 25    
 
     
 
Mansfield Christian * * * * * Kidron CC 15 25 22    
@ Northmor * * * * * @ Waynedale 25 27 25
 
     
 
Delaware Christian 25 25 25                
@ Mt. Gilead 11 8 16                
 
     
     
     
 

High School Football Scoreboard

 
     
 

 

Friday, October 10

Ohio Cardinal Conference

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Mansfield Senior  14

Orrville

  6
@ West Holmes       45 (F)

@ Ashland

        49 (F)
 
     
 
Clear Fork   27

Lexington

8
@ Mansfield Madison       49 (F)

@ Wooster

     48 (F)
 
     
     
 

 

Northern Ohio League

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Willard 0

Bellevue

   27
@ Tiffin Columbian       35 (F)

@ Norwalk

        49 (F)
 
     
 
Shelby   20

 

 
@ Ontario         21 (F)

 

    
 
     
     
 

 

Firelands Conference

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Western Reserve 18

Norwalk St. Paul

  48
@ New London       36 (F)

@ Plymouth

        19 (F)
 
     
 
South Central 34

Mapleton

42
@ Monroeville       31 (F)

@ Crestview

       12 (F)
 
     
     
 

 

Northern 10 Athletic Conference

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Colonel Crawford 54

Buckeye Central

  14
@ Crestline       14 (F)

@ Bucyrus

        48 (F)
 
     
 
Wynford 60

Carey

62
@ Seneca East       7 (F)

@ Ridgedale

       0 (F)
 
     
     
 

 

Mid-Ohio Athletic Conference

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Galion 17

Fairbanks

*
@ River Valley       21 (F)

@ North Union

        *
 
     
 
Buckeye Valley 13

Jonathan Alder

42
@ Marion Pleasant       34 (F)

@ Upper Sandusky

       0 (F)
 
     
 
Highland 31

Mt. Gilead

12
@ Northmor       28 (F)

@ East Knox

        17 (F)
 
     
 
Marion Elgin 28

Fredericktown

28
@ Cardington       18 (F)

@ Centerburg

      21 (F)
 
     
     
 

 

Sandusky Bay Conference

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Margaretta 14

Oak Harbor

   0
@ Huron       48 (F)

@ Clyde

        35 (F)
 
     
 
Sandusky Perkins 30

 

 
@ Port Clinton       33 (F)

 

    
 
     
     
 

 

Sandusky River League

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
St. Wendelin 7

 

 
@ Fremont St. Joe       49 (F)

 

       
 
     
     
 

 

Wayne County Athletic League

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Dalton 7

Northwestern

7
@ Chippewa       35 (F)

@ Waynedale

     48 (F)
 
     
 
Hillsdale 39

Smithville

  29
@ Rittman       18 (F)

@ Norwayne

        19 (F)
 
     
     
 

 

Non Conference

 

 

 

TEAMS SCORE TEAMS SCORE
 
     
 
Marion Harding 14

Loudonville

64
@ Sandusky       21 (F)

@ Col. Bishop Ready

      14 (F)
 
     
 
Kansas Lakota 7

USV

   8
@ Mohawk       33 (F)

@ Lucas

        45 (F)
 
     
 
San. St. Mary's 32

Crooksville

40
@ Edison       34 (F)

@ Danville

     21 (F)
 
     
     
     
     
 

 

Note:  on game night, keep refreshing this page